Топ-17 безкоштовних фотостоків

Графічний контент постійно використовується інтернет-магазинами та не обмежується одними фото товарів. Багато хто має блог інтернет-магазину, сторінку магазину в Instagram або профілі в інших соціальних мережах, де потрібні різні зображення. Створювати їх з нуля складно, витратно і не має особливого сенсу, коли є безкоштовні фотостоки.

Фотосток — це сайт, де фотографи та дизайнери викладають авторський контент. На безкоштовних фотостоках контент розрахований на загальне використання практично в будь-яких цілях, у тому числі комерційних. У цій статті ми розповімо про найкращі безкоштовні фотостоки, їх переваги та недоліки.

Pixabay

Pixabay — один з найпопулярніших безкоштовних фотостоків в інтернеті з більш ніж мільйоном одиниць контенту. Тут є все: фото, ілюстрації, відео, векторна графіка та навіть музика. У сервісу реалізований зручний пошук, з різними фільтрами, наприклад за розміром, орієнтацією та категоріями. Також, сайт має риси соцмережі — під фото можна знайти коментарі та лайки. Єдиним недоліком слід назвати необхідність реєстрації для доступу до всіх функцій, але завантажувати контент можна без неї. 

Pexels

Pexels помітно поступається попередньому фотостоку за різноманітністю контенту. Тут зроблено акцент на фотографіях людей та їх емоціях. Для зручності користувачів є тематичні добірки та навіть українська локалізація сайту. Фото можна завантажувати відразу в тому розмірі, який вам потрібний. З недоліків варто виділити не надто зручну навігацію сайту, а також невеликий обсяг контенту.

Burst

Burst — фотосток від Shopify, контент якого можуть використовувати усі бажаючі. Фото зазвичай розбиті на категорії та підкатегорії. Хоч платформа розрахована на інтернет-магазини, але для тематики e-commerce підійде не весь контент. З локалізацій сайту є тільки англійська та португальська, також невеликий вибір якості картинок. Доступний варіант завантаження високої та низької якості, а вибрати розрішення не можна. 

Iso Republic

Iso Republic — фотосток, який ідеально підійде тим, хто зациклений на максимальній якості зображень. Творці сайту приділили увагу не різноманітності та кількості фото, а їхнім технічним характеристикам. Вони навіть про нормальну навігацію забули, яка тут дуже незручна. Завантажити фото можна лише в одному розмірі — найбільшому. В іншому фотосток мало чим відрізняється від інших.

Free Nature Stock

Free Nature Stock — фотосток, який спеціалізується на фотографіях природи. Тут є квіти, пейзажі, тварини та все інше, що пов'язано із природою. Кількість зображень у категоріях невелика і для завантаження доступний один розмір. Якщо навіть фото не стануть у нагоді для роботи, то завжди можна подивитися на них та умиритворитися.

FOCA Stock

FOCA Stock можна назвати вітриною іншого великого фотостоку від Adobe. Тут є безкоштовний контент, який розбитий на 40 категорій. Фото представлені в різній якості і немає перешкод для їх скачування, але вони виконують роль пробника. Кожне зображення має преміум варіанти, доступні на сайті Adobe за грошову плату.

Splitshire

Splitshire — фотосток із зображеннями, які можна охарактеризувати епітетом «інстаграмні». Назвати якусь особливість цього фотостоку складно. На сайті якісний у всіх сенсах контент, який приємно переглядати. Якщо ви плануєте почати просування в Instagram, то фотосток стане в нагоді. Однак, є у сайту недолік — контент рідко оновлюється, через що його досить мало.

Life of Pix

Ще один партнерський фотосток Adobe з професійними фото. Близько 3 тисяч зображень розбиті на 15 категорій, що, за мірками фотостоків, не так багато. Якщо сподобалася творчість фотографа, можна перейти до нього в профіль та ознайомитися з усіма його фото, які доступні на сайті. Завантажувати зображення можна лише в одній якості, а їх перегляд у загальному каталозі ускладнюється великою кількістю рекламних банерів.

BucketListly

BucketListly — це блог тайського мандрівника, який зробив так багато чудових фото, що розділ з ними перетворився на фотосток. На сайті понад 10 тисяч фото, які розбиті на континенти та країни — Україна там теж є. Фотографії, які були б пов'язані з інтернет-магазинами, ви там навряд чи знайдете, і це мінус. В іншому на сайті багато чудового контенту і, за бажання, йому можна знайти застосування.

Picjumbo

Picjumbo — фотосток чеського фотографа, який розпочинався як авторський сайт. На сайті понад 4 тисячі професійних фото. Вони мають різну тематику, різні стилі, але однаково високий рівень виконання. Безкоштовні можливості на сайті обмежені, тому що є преміум-доступ. Втім, навіть без нього на фотостоку можна знайти багато хорошого контенту.

Reshot

Reshot — це джерело для тих, хто тільки продумує дизайн інтернет-магазину і шукає варіанти іконок, логотипів тощо. На сайті понад 40 тисяч векторних іконок та ілюстрацій. Не забули творці про прості фото — тут їх не менше ніж 25 тисяч. Завантажений контент можна редагувати та використовувати в будь-яких цілях. Для деяких незручним моментом може стати пошук зображень через ключові слова.

Stockvault

Stockvault — фотосток із величезним вибором категорій та контенту. На сайті зручна навігація, яка дозволяє легко знайти цікавий матеріал. На фотостоку є розділ із платним преміум-контентом, але безкоштовного настільки багато, що не почуваєшся ущемленим. Єдиний мінус — не весь контент дозволяється використовувати з комерційною метою. Перед скачуванням слід дивитися на ліцензію.

Freerange

Freerange — класичний безкоштовний фотосток із фотографіями та ілюстраціями. Багато чого про нього не розповіси, бо нічого незвичайного в ньому немає. Тут є якісні, цікаві зображення, і це головне. Багато хто з них можна використовувати як вже готові обкладинки для блогу. Головний недолік фотостоку — обов'язкова реєстрація для завантаження. 

Foodiesfeed

Foodiesfeed — спеціалізований фотосток, присвячений темі їжі. Якщо ваш інтернет-магазин працює в ніші, пов'язаної з їжею, то вам знадобиться цей сайт. У нього є два недоліки: перший — немає розподілу на категорії, другий — після перегляду фото можна зголодніти.

Stocksnap

Stocksnap, можливо, найрізноманітніший фотосток з усіх у нашій статті. На сайті 100 категорій зображень, кожна з яких включає три підкатегорії. Користувачі мають можливість відредагувати зображення прямо на сайті, наприклад, обрізати його або додати прозорості. Мінус у фотостоку все ж таки знайшовся — у каталозі змішані безкоштовні та платні зображення.

Unsplash

Unsplash — фотосток без помітних слабких місць. Сайт зручний, швидкий та з великим обсягом контенту. Платного контенту або інших обмежень тут теж немає. Одне з небагатьох побажань до фотостоку — вирівняти, або принаймні наблизити, кількість ілюстрацій до живих фотографій. Нині других значно більше. 

Freepik

Freepik підійде тим, хто має навички роботи у графічних редакторах, тому що тут є векторні зображення, PSD-файли, іконки та фото. Сайт зручний у використанні — на ньому реалізовані фільтри, які спрощують пошук контенту. Усі поспіль зображення завантажити не вдасться. На фотостоку діє обмеження за скачуваннями на день: три скачування без реєстрації та десять — з нею. Зняти обмеження можна шляхом придбання преміум-акаунта.

Источник